AKADEMİK BAŞARI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (OSGB)

2006 yılından günümüze, inşaat, turizm ve ağır sanayi işletmelerine, iş güvenliği alanında danışmanlık yapan biz, Akademik Başarı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) olarak 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yetkilendirildik. Alanlarında uzman A, B ve C Sınıfı İş Güvenliği sertifikasına sahip mühendis ve teknik ekibimiz, iş sağlığını emanet ettiğimiz uzman hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz ile genç, dinamik ve tecrübeli büyük bir aileyiz. Amacımız,  hizmet sunduğumuz işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirmek, gerek saha uygulamaları gerekse yasal mevzuat kapsamında, işletmelerde gerçek, ölçülebilir tespitleri ortaya koyarak, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesini sağlamaktır.

Akademik Başarı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) olarak İstanbul Başta olmak üzere Bursa, Balıkesir. Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya, Sakarya illerinde 200’ den fazla şirkete İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Yardımcı Sağlık Personeli hizmeti sunmaktayız. Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerine entegre İlkyardım eğitimi, İş Hijyeni ölçümleri, Makina ve ekipmanların Periyodik Kontrolleri, Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanması, Acil Durum Tatbikat ve Eğitimleri ve Yüksekte Çalışma Eğitimlerinin verilmesi gibi birçok hizmetide kendi bünyemizde ki işyerlerimize sunarak, işverenlerin yükümlülüklerini yerine getirmesi konusunda etkin çözümler sağlamaktayız.

İş Güvenliği Uzmanlarımız ve İşyeri Hekimlerimiz aylık çalışmalarını, raporlarını, uygunsuzluk bildirimlerini, Risk Değerlendirme Raporlarını ve Acil Durum Planları gibi işyerlerine at bir çok dokümana web tabanlı İş Sağlığı ve Güvenliği Takip sistemi üzerinden kolayca iş takibi yaparak hizmet sunmaktadır.

Akademik Başarı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB)  odağında çalışan  ve müşteri memnuniyetinin yer aldığı hizmet felsefesi ile rakiplerinden farklı olarak çalışanlar ve işverenler için doğru yöntem ve güvenilir uygulamalar ile çalışmalarını sürdürmeye  devam etmektedir.

Kalite Politikamız

Ulusal ve uluslar arası standartları esas alarak; İş Sağlığı ve Güvenliği yasası kapsamında gerekli tüm çalışma ve yükümlülüklerini yerine getiren, ülkemizde İş sağlığı ve Güvenliği konusunda kapsamlı, entegre çalışmaları ortaya koyan, sektörel bazlı çalışmalar ile hizmet verdiğimiz firmalarda profesyonel çalışma ortamları yaratılmasında yol gösterici, çözüm üretici bir rol üstlenerek sürekli ölçme ve iyileştirme mekanizmalarını kullanarak eğitimle gelişmeyi destekleyen yüksek kaliteli hizmet sunmak ve çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlamak üzere kurulmuştur.

Önleyerek Başarıyoruz…

Vizyonumuz

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında ülkemizde en prestijli hizmet kuruluşu olmak. Bu hedefe ulaşabilmek için sürekli yenilenmek, yurtdışında ki uygulamaları takip ederek hizmet kalitemizi sürekli yukarıya taşımak, ülkemizde İş sağlığı ve Güvenliği konusunda doğru ve güvenilir çalışmaları ortaya koyarak, Ülkemizin İş sağlığı ve güvenliği konusunda çağ atlamasına katkıda bulunmak, hizmet verdiği firmalarda ki çalışmalarımız ile referans gösterilen, alanında en iyi kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

Etik ilkelerden asla ödün vermeden deneyimli kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden; müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak alanında referans gösterilen bir marka olmak.

Değerlerimiz

Doğruluk

Güvenilirlik

Takım çalışması

Müşteri ve çalışan memnuniyeti